Vitajte v Novorusku!

Autor: František Kekely | 3.11.2014 o 18:58 | (upravené 13.11.2014 o 13:33) Karma článku: 7,69 | Prečítané:  432x

Nacistická Ukrajina verzus oslobodzovacie Rusko. Stovky ľudí v Čechách i na Slovensku povzbudzujú po internete zastavenie nacizmu mierumilovným Putinom. „Chvalabohu niekto, kto sa vie postaviť Amerike a tým nacistom.“ Na toto len ťažko nájsť slov, no skúsme to:

 Dve veľmoci, dve strany, trhajúce si Ukrajinu na dva kusy. Obľúbený a jednoduchý obraz, ktorí pochopí snáď každý.

 Faktom však ostáva, že okrem ukrajinskej armády pôsobí na Ukrajine len armáda jedného štátu a to Ruska. Nepozvaná cudzia armáda, v cudzom štáte, bojujúca proti vlastnému výmyslu.

 Popierať fakt, že ruské vojská na Ukrajine nebojujú, lebo to niekoľko krát na začiatku poprela aj ruská strana (ako keby to ešte nikdy neurobila), je už skôr znakom totálnej zakomplexovanosti, ako názorového zmýšľania.

 Miznutia ruských vojakov. Žiadosti matiek o vysvetlenie, kde sa ich syn nachádza a následné absurdné odpovede úradov. Ruské zbrane. Zábery, zachytávajúce rozostavenie a presun konvojov, zbraní, z Ruska. Zajatie ruských vojakov... Veľké klamstvo, o ktoré sa Ruská strana už ani nesnaží.

 Každopádne, bolo by zaujímavé pozerať, ako by sa takéto klamstvo podalo na niektorých česko-slovenských stránkach v prípade USA a nie Ruska.

„Americko-únistická“ revolúcia na Ukrajine

 Stotisíce Ukrajincov demonštrujúcich na námestiach a v uliciach od konca novembra 2013. Niekoľko mesiacov strávených vonku i v mrazivom počasí. Zima, aká bola vtedy na Ukrajine, sa dá len ťažko porovnať s tou, čo bola u nás.

 Logicky, také masy (pre porovnanie: len na jednom kyjevskom námestí sa zišla podľa predbežných odhadov takmer celá Bratislava - približne 400 000 ľudí), tam nestáli kvôli Amerike, kvôli únií, stáli tam kvôli sebe, lebo chceli nejakú zmenu. Stáli tam z vlastnej vôle a zo slobodného rozhodnutia.

 Tí, ktorí šíria fámy o vyslaných ľuďoch zo Západu, ktorí mali tieto protesty riadiť, zrejme nepoznajú nikoho, kto tam bol, nikoho, kto sa protestov zúčastnil. Veria, v lepšom prípade verili, čistej nepodloženej domýšľavosti a kto iný by mal byť samozrejme príčinou toho všetkého, Amerika, tak jednoduché! Ešte šťastie, že máme na svete Židov, Ameriku a Rómov. Svet a všetky problémy sú hneď o niečo ľahšie pochopiteľnejšie.

  Keď sa rozprávate s niektorými Ukrajincami, bola to pre nich revolúcia, v ktorej si brali svoju krajinu do vlastných rúk, v ktorej žiadali konečne zmenu. Ľudia sa chceli rozhodnúť sami!

Východná Ukrajina a vplyv Ruska

 Vytvorenie jednoduchého obrazu v Rusku, kde na čele s Putinom bojujú Rusi proti fašizmu na Ukrajine, prináša svoje ovocie na popularite Putinovej politiky.

 Ruské televízie pravidelne prinášajú informácie nie len do Ruska, ale aj na Krym a do prakticky celej Ukrajiny, ktoré Rusko prinášať chce. Zvlášť silný vplyv majú na obyvateľstvo vo východných častiach Ukrajiny. Na západe Ukrajiny sú už skôr na pobavenie, ako branie nejakých informácií.

 Ľudia, ktorí v každom článku nachádzajú propagandu Západu, si teraz nevšímajú tú najokatejšiu, aká tu za posledné roky bola, a to z Ruska.

 Prinášanie informácii z ruských televíznych staníc, ktoré vlastní Kremeľ, že ukrajinskí vojaci ukrižovali dieťa pred zrakom svojej matky v Slavjansku, predtým mu ešte robili rezné rany, aby viacej trpelo, neskôr priviazali aj samotnú matku o tank a ťahali ju po námestí pred zrakmi ostatných, sú čisto neoverenými a propagandistickými správami. Informácia sa samozrejme hneď vyvrátila, ale to už v televízii neodvysielali. Fotografie z celého sveta (mexická márnica, mŕtve deti na Blízkom východe, fotografie z Balkánu, zábery použité dokonca z filmov...) slúžiace ako propagandisticky materiál toho, čo stvárajú „nacistické“ ukrajinské jednotky na obyvateľoch. K tomu niekoľko záberov extrémistických skupín, ktoré akože vládnu na Ukrajine. Ďalší záber vytrhnutý z kontextu a máme nebezpečný, nacistický štát uprostred Európy, proti ktorému treba zakročiť. Znovu, tak jednoduché...

 „Propaganda ruských televízií je horšia ako za Stalinových čias,“ tvrdia nie len novinári, ktorí sa z Ukrajiny vrátili, ale aj niektorí vzdelaní a uznávaní Rusi, ktorí majú ešte vlastnú hlavu.

 Gýčovou čerešničkou na ruskej propagandistickej torte sú príbehy, v ktorých ľudia nechali svoje vysoko postavené funkcie a išli bojovať za správnu vec, proti fašistickej Ukrajine. Ako je to aj v prípade mladej dievčiny, ktorá nechala svoju úspešnú firmu a teraz má už na konte niekoľko zastrelených fašistov. Každá propaganda potrebuje svojich hrdinov. Veď čo by sme bez nich robili...

Čo z toho vyplýva

 Že sa ľudia slobodne rozhodnú v referende, je jedná vec. Druhou vecou je, za akých podmienok sa to na Ukrajine deje. „Demokratické voľby“ tak vyznejú v tomto kontexte celkom inak.

 Vítajte v Novorusku!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Fotografka z Tour: Sagan má výraznú tvár, je fotogenický. Je to prosto chlap

Češka Markéta Navrátilová bola dlhé roky jedinou ženou, ktorá fotila Tour de France z motorky.

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Za dva roky dali prácu 80 ľuďom.

AUTO

V garáži opatruje rodinné dedičstvo: Škodu 120 GLS

Najdrahšia verzia škodovky mala ako jediná olejový chladič.


Už ste čítali?