Značná časť Slovenska chce návrat socializmu, kde nastala chyba

Autor: František Kekely | 8.11.2014 o 16:29 | (upravené 13.11.2014 o 4:49) Karma článku: 5,02 | Prečítané:  575x

 Môže za vznik takýchto protinovembrových a protidemokratických komentárov demokracia? Áno...

 Na začiatok si treba povedať jednu jednoduchú vec: Nie je demokracia ako demokracia. Má svoj určitý vývin, dospievanie. Demokracia na Ukrajine a v Rusku nie je taká istá, akú môžeme vidieť už v iných krajinách. Ako príklad nemusíme použiť žiadne čarovné Švajčiarsko, ale o istých rozdieloch by sa dalo hovoriť už aj v porovnaní so Slovenskom... Aj keď to nemusí byť v tomto komentári ako šťastný príklad.

 Demokracia neprichádza zo dňa na deň, z roka na rok, ba ani po desiatich. Demokracia sa buduje, nie vo vláde, ale u ľudí.

 Demokracia závisí od spoločnosti, ktorá ju má prijať, či je na ňu dostatočne pripravená.

 Nepripravenosť spoločnosti, nie je však chybou demokracie, ale spoločnosti.

 Protidemokratické prejavy po internete sú taktiež jedným z hlavných prejavov demokracie. Takže či za vznik týchto negatívnych komentárov proti demokracii môže demokracia, áno, lebo im to demokracia umožňuje...

 Problémom v spoločnosti je akési zjednodušovanie situácie. Za problémom takmer vždy stojí nejaká na pochopenie jednoduchá príčina, z ktorej všetko zlo vychádza. Jednoduchosť zmýšľania takej spoločnosti taktiež svedčí o spomínanej nepripravenosti.

 Demokracia, vraj najgeniálnejšia vec, ktorú ľudstvo zatiaľ vymyslelo, prináša so sebou aj tento risk. Nepripravenosť ľudí na moc, ktorú dostanú.

 O situácii na Slovensku do určitej miery svedčí aj prevaha politickej strany, ktorej politika, všetko riadiť a určovať, komu čo zoberieme a kde dáme, pripomína nápadne politiku predchádzajúceho režimu.

 Demokracia umožňuje ľuďom zodpovednosť, ale značná časť Slovenska túto zodpovednosť ešte odmieta.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stratová poisťovňa rozdala desaťtisíce na odmenách

Bývalé vedenie Všeobecnej zdravotnej poisťovne si napriek odhadovanej strate desiatok miliónov eur rozdelilo odmeny vo výške 41-tisíc.

KOMENTÁRE

Symboly teta Anka, masér Kostka a celá VšZP

Ani polícia, ani Drucker sa s riešením situácie v štátnej poisťovni nepretrhnú.


Už ste čítali?